Kalendārs 2015 gadam

Paša gatavots kalendārs var kļūt par  lielisku Ziemassvētku un Jaunā gada dāvanu.

Es parasti decembrī gatavoju šādus kalendārus vecākiem, radu ģimenēm un draugu ģimenēm, ar kurām regulāri tiekamies un ir iekrātas šo cilvēku fotogrāfijas. Atceros, ka laikā, kad bērni bija mazi, arī bērnu zīmējumus izmantojām kalendāra veidošanā. Šāds kalendārs ir kā fotogrāfiju albūms, kuru cilvēks gribēs saglabāt, tādēļ to vajag gatavot rūpīgi un ar mīlestību.

Galvenie soļi, lai sagatavotu kalendāru:

  1. Atlasīt fotogrāfijas, zīmējumus. Šim kalendāra formātam ieteicamais fotogrāfiju izmērs ir 13 cm x 18 cm. Iespējams izmantot gan horizontāli, gan vertikāli novietotas fotogrāfijas. Vienam kalendāram vajadzēs 12 fotogrāfijas vai zīmējumus. Atlasot bildes, vajadzētu padomāt, vai tās pēc satura piestāv kādam konkrētam gada mēnesim. Atlasītās fotogrāfijas pasūtu izdrukāšanai.
  2. Izdrukāt kalendāra lapas. Esmu nopublicējis kalendāra sagatavi 2015 gadam A4 izmērā. Sagatave PDF formātā: Kalendars-2015-PDF , kuru iespējams atvērt un drukāt. Sagatave Word  (.docx) formātā: Kalendars-2015 ,kuru iespējams labot un pēc tam drukāt.   Iesaku izmantot plāno kartonu, kuru var apdrukāt ar printeri. Var ņemt dažādu krāsu lapas, lai gadalaikiem tās atšķirtos, bet tas jau ir gaumes jautājums
  3. Pielīmēt fotogrāfijas un zīmējumus pie lapām. Fotogrāfijas vai zīmējumus pielīmē pie atbilstošā mēneša lapām.
  4. Sastiprināt lapas. Paredzēts, ka kalendāru varēs piekārt pie sienas, tādēļ lapas jāsastiprina. Vienkāršākais stiprināšanas veids ir izkniebt caurumus un sasiet lapas kopā ar lentu, bet iespējams arī iesiet lapas ar spirāli, tad tās būs vienkāršāk pāršķirt.
  5. Iesaiņot kalendāru. Kalendāru vai iesaiņot krāsainā papīrā un apsiet ar lentu, vai arī ielikt atbilstošā papīra aploksnē. Katrā ziņā iesaiņošana ir svarīga dāvanas sagatavošanas sastāvdaļa.

Šāda kalendāra izmaksas ir nelielas, jāpasūta fotogrāfijas un jānopērk krāsainā kartona lapas. Tas viss izmaksās mazāk nekā € 5,-.

Kalendārs 2015.gadam

Ja plānojat sagatavot vairākus kalendārus, tad laikus izdomājiet, cik kalendārus un kam gatavosiet, un sagatavojiet visas sastāvdaļas. Atbilstoši kalendāru skaitam atlasiet fotogrāfijas un pasūtiet to izdrukas Nopērciet papīru un izdrukājiet mēneša lapas. Salīmējiet fotogrāfijas un iesieniet lapas. Iesaiņojiet kalendārus.

Ja jums nav fotogrāfiju un neesat gatavi šogad sākt veidot šādu kalendāru, tad varat sākt priekšdarbus nākamajam gadam – vairāk domājiet par saviem radiniekiem un draugiem un fotografējiet viņus.

Uzrakstiet atsauksmes par to, kā jums izdevās izveidot savu kalendāru un kā tas patika saņēmējiem!